Ara

Yapaydil.net’te nasıl iyi bir yazar olunur?

Sitemiz Yapaydil.net adresinde her yapay dilciye dilini tanıtacak, yazılarını yazacak yerimiz mevcuttur. Sitemiz bünyesinde Dilinizin ana hatlarını tanıtabilirsiniz, dilinizde yazdığınız eserleri sitemize koyabilirsiniz. Ayrıca içerik eklemeyle alakalı aklınıza takılan bir mevzu varsa çekinmeden site yöneticilerimizle irtibata geçebilirsiniz gerekli yardımı seve seve yapacaklardır.

Yazar nasıl olunur? Adım adım anlatım;

  • Öncelikle sitemize üye olacaksınız. Yapaydil.net üyeliği ücretsizdir, üye olmadan yazınız paylaşılmaz.
  • https://www.yapaydil.net/yazar-ol linkinden yazar olmak için ne gereklidir bu talimatlar mevcuttur. Buraya girip başvuru yapacaksınız ve onaylayacağız.
  • Sitemizde yapay diller ve yapay dillerle bağlantılı konular hakkında yazılarınızı kabul ediyoruz. Misal gidip “diferansiyel denklemler” konusu hakkında yazı yazarsanız kabul etmeyiz. Sonuçta hiç alakası yok.
  • Yazılarınız karman çorman olmamalıdır, düzenli olmalıdır. Bakıldığında profesyonel bir görüntü sergilemelidir. Örneğin şu şekilde bir yazı hiç profesyonel değildir;


“lorem

ipsum

dolor sit

amet consectetur

adiptisci VELIT


Bu şekilde profesyonel olmadığınızı belirtmiş olursunuz. Yazdığınız paragrafta en az 2 cümle olmalıdır yani.

  • Kelimelerin her bir yanı ayrı oynamamalıdır. Türkçede nasıl yazılıyorsa öyle yazılmalıdır. Misal “mERhaBa” gibi bir sözcük kullanan iyi bir yazar olamaz. Yahut “qünaydın” şeklinde bir sözcük kullanılmaz. Türkçede günaydın için “g” harfi kullanılır “g” ile “q” birbirinden farklı harflerdir
  • Diliniz hakkında bilgilendirici yazılar yazıyorsanız detaylı bilgi verin. Dilin adı, ne zaman yapılmaya başlandı, kim yapıyor öncelikle bunlardan bahsedin. Sonra dilin tanıtımına geçin. Dilinizin logosu filan varsa onları da ekleyebilirsiniz tabi. Tanıtım metni mühimdir neticede. Hissettiğiniz gibi yazın bununla birlikte resmi bir yazıyı nasıl yazıyorsanız o biçimde yazın. İçeriği derli toplu bir yazının ciddiyeti vardır, çekiciliği vardır.
  • Yazar ve yazımı kısıtlamıyoruz. %100 SEO uyumluluk vb. aramıyoruz. Ancak özgün, anlaşılabilir bir yazım olmasını bekliyoruz.

Merak edilen suallere cevaplar

Sual: Yazılarımın fikri mülkiyeti kime ait?
– Yazılarınızın fikri mülkiyetinden siz sorumlusunuz.

Sual: Kopyala yapıştır yazılar kabul edilebilir mi?
– Başka bir siteden kopyaladığınız ve yapıştırdığınız yazının tamamen size ait olduğunu kanıtlayabilirseniz tabii ki kabul ederiz. Başka insanların içeriğini alıp paylaşma kabul edilemez. Diğer taraftan kendi yazınızı kopyalasanız bile kopyaladığınız yerlerde bazı kısımları farklı bir biçimde yazın ki arama motorları seçsin yazınızı.

Sual: Yazdığım yazı ne gibi durumlarda kabul edilmez?
– İçeriğin içerisi bomboş bir haldeyse yani içerikte yazı yoksa kabul edilmez. Boş içerik mi olur?, diğer taraftan yazılarda terbiye dışı kelimeler mevcutsa onu da kabul etmeyiz. Kelime örnekleri istisnadır misal bir organın isminin karşılığında bir beis yoktur bununla birlikte gidip “x dilinde küfürler” diye içerik gönderirseniz kabul edilmez.

Sual: Yazar olduktan sonra yazı yazmasam ne olur?
– 1 ay içerisinde yazarlığınız iptal olur.

Sual: 2 tane yazı yazıp aylarca yazmasam ne olur?
– 1 yıl boyunca yazarlığınız aktif kalır bir gün geri dönersiniz diye bekleriz.

Sual: Aktif bir yazarın yazarlığı hangi şartlarda iptal edilir?
– ısrarla sitemiz kural ve kaidelerini ihlal eden, genel ahlaka aykırı davranan yazarların yazarlığı sitemiz tarafından iptal edilir.

Bir yanıt yazın

Kategoriler

Son yorumlar