Ara

Katkı Sağla

Nasıl Katkı Sağlarım?

Yapay Dil Geliştirme ve Tanıtma Topluluğumuz birçok konuda katkı sağlayacak kişi ve gruplara ihtiyaç duyuyor. Aşağıda listelediğimiz konularda size uygun olanları belirleyerek katkı sağlayabilir, bize destek olabilirsiniz.

Yeni İçerik Üretin

Web sitemiz Blog, Wiki, Kurs/Ders, Sözlük, Kütüphane gibi birçok bölüm içeriyor ve her birinin içerik bakımından zenginleştirilmesi gerekli. Bu kapsamda aşağıdaki işlemlerle bize katkı sağlayabilirsiniz.

  • Makale Yazın,
  • Sözcük Ekleyin,
  • Dil Öğretin – Öğretim Materyalleri Hazırlayın,
  • Kitap Hazırlayın – Ekleyin,
  • Wiki Maddeleri Hazırlayın.

Tercüme / Çeviri Yapın

Sitemiz ve çalışmalarımızda çeviri faaliyeti büyük önem teşkil ediyor. Özellikle yapay diller ve ölü diller üzerine çevirilere, yazılım alanında Türk diline çevirilere ihtiyaç duyuyoruz. Bizlere tercüme faaliyetimizde çeviri yaparak destek olabilirsiniz.

Moderatör Olun

Çok sayıda yeni içerik girişi, üye kaydı web sitemize ve topluluğumuza katılıyor. Bu içeriklerin ilkelerimize ve site konseptimize uygun işlenerek yayınlanması gerekli. Bu kapsamda moderatör ve yöneticilere ihtiyaç duyuyoruz. Gerek web site, gerek sosyal medya hesaplarımızda bizler moderatörlük yapacak kişiler arıyoruz. Moderatör olarak bizlere katkı sağlayabilirsiniz.

Yapay Dil Geliştir – Tanıt ve Eğitim Hazırla

Kendi bir yapay dilinizi geliştirebilir, mevcut bir yapay dili tanıtabilir ve öğrenimine yönelik eğitim materyalleri hazırlayabilirsiniz. Çok sayıda ekli ama içeriksek olarak yetersiz dil kursumuz mevcut. Her birine içerik üretilmesi, eğitim hazırlanması gerekli. Bize bu konuda destek olabilirsiniz.

Yazılımsal Destek Ol

Yazılım alanında ciddi desteğe ihtiyacımız var. Klavye geliştirilmesi, yeni uygulamaların hazırlanması, web site ve sistemlerin güncellenmesi gibi işlemler için uzman yazılımcı kadroya ihtiyaç duyuyoruz. Şayet yazılım bilginiz varsa bizlere bu konuda gerçekten yardımcı olabilirsiniz.

Öner, Tanıt – Paylaş

Bizi ve topluluğumuzu arkadaşlarınıza ve diğer dil topluluklarına tanıtabilir, ilgili sosyal medya ağlarında ve bloglarınızda paylaşabilirsiniz.

Sponsor ve Destekçi Ol

Topluluğumuzun özellikle yazılımsal olarak birçok gideri bulunuyor. Bu giderleri karşılayabilmemiz için bize sponsor olabilir, kendi faaliyet alanınız kapsamında destek olabilirsiniz. Bağış yaparak gelişmemize ve büyümemize katkı sağlayabilirsiniz.

Daha fazlası için bizimle iletişim kurabilirsiniz.