Ara

Hakkımızda

OIP 1

Bize Dair

Biz, yapay dilcilik üzerine çeşitli kaynakların Türkçe dilinde sunulmasını ve ülkemizde bu sanatın sürdürülmesini sağlamayı amaçlayan platformuz. 

Yapaydil.net, Hemen Tasarım WP CMS teknolojisi kullanılarak hazırlanmıştır. Hosting, alan adı vb. tüm masrafları Hemen Tasarım Hazır Web Site Sistemleri ve Rastgelelik Arama Motoru tarafından karşılanmaktadır. Diğer arda kalan masraflar ise bağışlarla yapılmaktadır. 

Neden Yapay Dilcilik?

Yapay dilcilik kendi bünyesinde bir sanattır. Yazı, dil bilgisi, konuşma, fonoloji vb. birçok alanda yaratıcılığın ve eserlerin ortaya konulduğu muazzam bir alandır. Özgürlük, ortak dil çalışmaları, sanatsal lisan projeleri ve dahası yapay dilcilik sayesinde mümkün olabilmektedir. 

Dünya, yapay dilcilik konusunda oldukça bilinçli ve çok sayıda diğer dillerde bu sanatın icrası için kaynak üretmekte. Biz de yapaydil.net topluluğu olarak Türkçe dilinde bu sanata dair yeterli kaynak üretmeyi, bu sanatın icra edilmesini sağlamayı amaçlıyoruz. İlk yapay dil örneklerinden olan Baleybelen gibi dillerin doğduğu Anadolu topraklarında yapay dilciliği yaşatmaya çalışıyoruz. Bize ve çalışmalarımıza sizler de katkı sağlayarak destek olabilirsiniz.

Asset 3

Kurucu ve Yönetici

Mevlüt Baki Tapan

Topluluk Başkanları

Mevlüt Baki Tapan & Mustafa Kaptan

Sponsorlar

HemenTasarim Web Site Çözümleri