Ara

Merhaba Dünya

Yapaydil.Net olarak biz de “merhaba dünya” diyoruz. Türkiye’de yapay dilciliğe yönelik en kapsamlı Türkçe kaynak olması amacıyla yegane bir topluluk kurduk. Ayrıca bu siteyi de bu topluluk hizmetine adadık. Yapay dilcilik sanatını birlikte yürütmek, yapay dil yapmak isteyenlere Türkçe kaynak sunmak istiyoruz. Yolculuklarında onlara ışık tutma gayesindeyiz.

Öncelikle alan adı, hosting, web site vb. teknik alanda sponsorluk yapan Hementasarim.com ve Rastgelelik.com platformlarına topluluk olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı şekilde Al Bakiyye yapay dili geliştiricisi Mevlüt Baki T. ve Nomuli dili geliştiricisi Mustafa K.‘ye de teşekkür ediyoruz.

mainlogo
Yapaydil.net

Ülkemizde yapay dilcilik çok bilinen bir sanat değil. Ayrıca çok az sayıda kişinin haberdar olduğu bir alan. Birçok dil bilimci, öğretmen, dil edebiyat uzmanı dahi yapay dillerden bir haber. Yapay dilciliği keşfetmiş, bu sanatı icra etmek isteyenler için ise Türkçe kaynak, yok denecek düzeydedir. İşte biz, yapay dil topluluğu olarak bu sorunları ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. En kapsamlı Türkçe kaynağı oluşturmak, yapay dilciliği ülkemizde tanıtmak istiyoruz. Ayrıca ortaya konulan çalışmaları desteklemek istiyoruz. Ayrıca doğal dillerde olduğu gibi yapay dillere yönelik de çeviri, sözlük vb. çalışmalar yapmak istiyoruz. Sizlerin de bu konuda sağlayacağı katkılara ihtiyacımız var. Sen de bize, topluluğumuza katıl ve bu dünyanın bir parçası ol.

Oluşum ve çalışmalarımıza her açıdan katkı sağlayabilirsiniz. Yazar olup içerik üretebilirsiniz, çevirmen olup çeviri desteği sunabilirsiniz. Siz de uzman olduğunuz alanlarla topluluğumuza merhaba diyebilirsiniz.

İleri düzeyde bağış yapabilirsiniz. Şimdiden yaptığınız ve yapacağınız bağışlar için teşekkür ederiz.

Merhaba Dev Projemiz

Yapaydil.net topluluğu olarak tüm yapay dillere yönelik kapsamlı bir sözlük ve çeviri plaformu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu konuda çok sayıda dil bilimci, çevirmen, yazılımcı ve yazara ihtiyacımız olacak.

Tek kelimede tüm yapay dillerde sözcük ve cümle karşılıklarını sunan, Google çeviri veya Bing, Yandex çeviri benzeri bir çeviri sistemi kurmak istiyoruz. Cümle çevirisinde sadece yapay dillere özgü bir servis oluşturmak istiyoruz. Tatoeba benzeri bir yapıda özgün platform desteği kurmayı amaçlıyoruz.

Proje, amaç ve hedeflerimiz hakkında görüşerinizi yorumlarda belirtmekten çekinmeyin.

Bir yanıt yazın

Kategoriler

Son yorumlar