Ara

Haziran 2005 dörtlü çete saldırısı

Akran zorbalığı empatinin henüz yetine oturmadığı için ilkokul ve ortaokul yıllarında sıkça görülen, lisede azalan yetişkinlikteyse hayat karmaşası münasebetiyle yok olan yahut iş hayatında mobbing haline dönüşen bir olgudur. Nomuli yapay dili yapımcısı Mustafa kaptan da akran zorbalığına maruz kalmıştır lakin yapay dilcilik konusundaki zorbalık diğerlerini solda sıfır bırakmıştır diyebiliriz. Nomuli tarihinin en trajik olayı olan dörtlü çete saldırısı da haziran 2005 tarihinde gerçekleştirilmiştir. ortaokul sonuncu sınıfa diğer bir deyişle 8. sınıfa tekabül eden 2004-2005 sezonunda nomuli ile dalga geçenler ve espri yapanlar hakeza olmuştu hakaret edenlerede Mustafa kaptan gerekli cevapları vermişti nomuli sevenler kadar ondan nefret edenler de vardı neticede. Lakin dörtlü çete saldırısı hepisinin ötesindedir. Saldırıda rol alanlar(müstear isimler kullanılmıştır)Ahmet deniz, Musa Dilmaç, Tayfur Esenbay ve Hercai değerli adlı şahıslardır. Ahmet deniz aslında bu şahıslarla pek ilişkisi olmasa da dörtlü çete saldırısını durduk yere başlatan kişi olmuştur.

dörtlü çete üyeleri teneffüs saatinde Mustafa kaptan’ın sırasına gelip ona ve lisanına hakaretlerde bulunmuştur başlarda cevap veren Mustafa kaptan’ın cevaplarını dinlemeye tenezzül etmeyenler hakaretlerine devam edince Mustafa kaptan dakikalardır süren zorbalığa dur demek amaçlı oturduğu sırayı bir anda tepetaklak etmiştir. Mustafa Kaptan’ın gösterdiği bu gözdağına Ahmet deniz o andan itibaren dahil olup Mustafa kaptan’a saldırmaya başlamıştır Mustafa Kaptan’ın Ahmet denizle hiçbir sorunu ve problemi olmadığından mütevellit Ahmet’in saldıracağından habersiz olduğundan kendini korumakta geç kalmıştır. çetenin diğer üyeleri de Mustafa kaptan’a vurmaya başlayınca Mustafa kaptan’ın gömleğinin yakası yırtılmış, gözlüğü gözünden fırlamıştır çete üyeleri küfürlerle mustafa kaptan’a vururken Mustafa kaptan kaçmak istemişse de çetenin arkadaşlarından Mert ilteber Mustafa kaptan’ı itince daha çok kaçamamıştır ve Mustafa kaptan çareyi bayılma numarası yapmakta bulmuştur çünkü başına 5 dakika boyunca sert darbeler inmiştir. Sözde bayılma olayını gören Ahmet deniz kaçmış çete üyeleri dağılmıştır konu idarelik olmuş lakin okulların kapanmasına kısa süre kaldığından mütevellit çete üyelerine disiplin cezası uygulanmamıştır. Mustafa Kaptan’ın başı 1 hafta boyunca aldığı darbelerden ötürü ağrımıştır hatta ve bayılma numarası olmasaydı işin sonunun beyin travması belki de felç geçirmek olacağı barizdir. çete üyelerindan Musa dilmaç olaydan sonra mustafa kaptan’a sınıf içerisinde o bir yere giderken “yine dövülmeye mi gidiyorsun?” demiştir, Hercai değerli ise okulların son gününden bir gün önceki gün yine zorbalık yapınca Mustafa kaptan tarafından masaya yatırılıp darp edilmiştir ki bunu hak etmişlerdir neticede çetenin yaptığı bir cinayete teşebbüstü başka açıklaması yoktu.

Olay sonrasındaki yıllarda çete üyelerinden Ahmet deniz ile Mustafa kaptan’ın arası büyük miktarda bozulmuştur Ahmet deniz’in sosyal medyada mustafa kaptan ile halen arkadaşlığı devam etse de birbirleriyle pek muhatap olmazlar. Hercai değerli ise 2011 yılında kısa bir süre Nomuli sayfasını beğenenler arasında olmuştur. Musa dilmaç ve Tayfur esenbay ile Mustafa kaptan asla görüşmemiştir.

Dörtlü çetenin bu saldırısı amacına ulaşmış mıdır? asla. Nomuli dili dimdik ayaktadır ve ayakta olmaya devam edecektir.

Tarafından desteklenmektedir Wiki

Bir yanıt yazın